vyřešenáhlášení

428665
BMW 5 autovrak

Místo

Jaromíra Matuška, Bělský Les, Dubina u Ostravy, Ostrava, okres Ostrava-město, Moravskoslezský kraj, Moravskoslezsko, 700 30, Česko

Vloženo

09.prosince 2024 / 16:49

Popis problému

Stojící BMW 5 na centrálním parkovišti ze sjezdu mostu ul. Vlasty Vlasákové Vrak je bez zrcátka a otlučený, déle než rok na stejném místě. Prošlá STK od 6/2024. Zabírá parkovací místo ostatním.

Řešení

  • 09.prosince 2024
    Děkujeme za podnět. Po provedení místního šetření budou podniknuty další kroky.
  • 12.prosince 2024
    Vozidlo nesplňuje zákonnou definici vraku a má platnou technickou prohlídku do konce 6/2024, následně plyne ochranná lhůta 6 měsíců pro provedení pravidelné technické prohlídky (aktuálně stále plyne ochranná lhůta), teprve poté je možno vyzvat provozovatele vozidla k jeho odstranění a k odstavení vozidla mimo pozemní komunikaci nebo k doplnění neplatné technické prohlídky. Pokud bude po uplynutí této lhůty vozidlo stále parkovat na místě, budou podniknuty kroky směřující k odstranění vozidla z pozemní komunikace.