vyřešenáhlášení

Zasněžené neodklizené chodníky

Místo

Dobrovského, Přívoz, Ostrava, okres Ostrava-město, Moravskoslezský kraj, Moravskoslezsko, 725 29, Česko

Vloženo

21.ledna 2023 / 14:49

Popis problému

Dobrý den, zatím pouze dotaz, jestli chodníky v Přívoze zase zůstanou neodklizené, jako při první várce letošní sezony, tedy před Vánocemi 2022. Jako obyvatel, asi snad tedy vyloučené lokality, jsem zaznamenal, že spousta chodníků byla neschůdných, to nemluvím o jízdě s kočárkem od Nasněžení až do oblevy. Konkrétně mohu napsat třeba ulice Dobrovského, kde se po chodníku nedalo jít ani po jedné straně. Taktéž se nedalo dojít po chodníku na zastávku Důl Odra, ani na zastávku Hlučínská.

Řešení

  • 23.ledna 2023
    Podnět předán k řešení na Úřad městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.
  • 23.ledna 2023
    Zimní údržbu místních komunikací zajišťují dle schváleného plánu zimní údržby technické služby. Veškeré závady na provádění zimní údržby komunikací je nutno nahlásit na dispečink zimní údržby na tel. 596 113 596. Veškeré informace k provádění zimní údržby jsou zveřejněny na webových stránkách technických služeb. Některé úseky místních komunikací jsou ze zimní údržby vyřazeny dle platného nařízení města. Podnět předán technickým službám.
  • 23.ledna 2023
    Dle sdělení technických služeb byl dne 23.1.2023 sníh z chodníků odhrnut. V místech, kde stála vozidla na chodníku, nebylo možno chodník ošetřit.