hlášenívřešení

Přeplněný odpadkový koš - Opakovaný problém - Mú Porubo bravo!! Tráva a svoz odpadků to je teda něco...Asi by se mělo zamyslet vedení radnice!

Místo

Slavíkova, Poruba-sever, Ostrava, okres Ostrava-město, Moravskoslezský kraj, Moravskoslezsko, 70800, Česko

Vloženo

09.června 2021 / 16:06

Popis problému

Upozorňuji na přeplněný odpadkový koš (ul. Slavíkova viz. mapka). Trvání cca 14 dnů a ne poprvé. Dělá to jen čest fy Marius Pedersen a jejich řidiči vozidla 6H7 7169. Někdy ani nevyleze z auta...

Řešení

  • 10.června 2021
    Předáno k řešení na ÚMOb Poruba.
  • 11.června 2021
    Předáno na odbor technických služeb a zeleně.
  • 15.června 2021
    Děkujeme za podnět a sdělujeme, že v posledním roce se více než jindy potýkáme s neukázněnými obyvateli Poruby, kteří svůj domovní odpad nevynášejí do kontejnerů, ale doslova ze všech sil „cpou“ do malých košů. Odpadem zaplní koš hned v otvoru, ostatní obyvatelé Poruby v domnění, že je koš přeplněn (proč by taky z něho jinak čouhal nějaký odpad, kdyby přeplněn nebyl), pohazují další odpad kolem koše, který je přitom téměř prázdný! A toto je přesně případ koše na Slavíkové. Dle GPS záznamu auta tam řidič byl přesně v den, kdy být měl..., dle tvrzení řidiče, tam někdo opakovaně a pravidelně domovním odpadem ucpává otvor koše…. možná by se měli zamyslet především obyvatelé této části a pohlídat si ty, kteří se svým odpadem nedojdou ke kontejnerům… Co se týče údržby zeleně, tu již provádí nové sdružení firem, které převzalo zakázku za společnost, která kosení pro obvod prováděla do konce května, a se kterou jsme z důvodu neplnění zakázky ukončili smlouvu. Nyní se intenzivně seče ve všech obvodech tak, aby došlo k pokosu trávy do konce června. Někde je již téměř hotovo, některé lokality na seč teprve čekají (např. ulice Slavíkova). Děkujeme za trpělivost a pochopení.