Používáte zastaralý prohlížeč Internet Explorer. Prosím přejděte na moderní prohlížeč, typu Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Brave nebo Vivaldi, aby vám webové stránky fungovaly.

Přeskočit na obsah

Nahlaste závadu.

Vaše hlášení doručíme kompetentní osobě, která podnikne kroky k vyřešení.
Na webových stránkách pak zjistíte, jak bylo Vaše hlášení vyřešeno.

Webové stránky slouží k hlášení závad, umožňuje občanům upozornit daný úřad na závady na majetku města Ostravy a na další problémy:

Jak postupovat?

Problém můžete nahlásit pomocí těchto webových stránek pod záložkou "vyber hlášení". Pak stačí jen vyplnit pole "popis", zvolit "kategorii", co nejpřesněji vyplnit "adresu" (popř. umístit hlášení pomocí značky v mapě) a připojit fotografii (.jpg, .png, .jpeg, .heif, .hevc).

Po kontrole hlášení bude podnět zaslán na příslušný úřad. Vývoj řešení můžete sledovat v detailu hlášení.

K čemu aplikace nemá sloužit? K hlášení rušení nočního klidu, porušování pravidel silničního provozu a závady týkající se majetku nepatřící městu, ale třetí osobě např. soukromí vlastníci, stát - dálnice a silnice I. třídy apod.

Nevhodná hlášení jako například ta, která obsahují vulgarity, nesmyslná hlášení nebo podněty, které se duplikují budou smazány.

K čemu aplikace nemá sloužit?

Postup pro vložení fotky z iPhone ve formátu HEIF

Postup pro vložení fotky z iPhone pod iOS11 nebo vyšším ve formátu HEIF, který je pro zařízení provozovaná na uvedeném operačním systému nastaven jako výchozí. Před vložením fotky je tedy nutné provést její konverzi:

Převod HEIF médií

Média HEIF a HEVC můžete převést do jiného formátu tak, že z aplikace Apple nebo jiného výrobce vyexportujete. Příklad:

Stránky města Ostravy
Jak to funguje?

Staráme se o Ostravu. Společně!

Stačí 3 jednoduché kroky

1.
Vyber
2.
Popiš
3.
Odešli
chcinahlásit

Zvolená kategorie: Autovraky

Do této kategorie patří: žádosti o odstranění autovraků (vozidlu chybí podstatná část mechanismu nebo konstrukce) a technicky nezpůsobilých vozidel (vozidlo má déle než 6 měsíců propadlou technickou kontrolu)

Nothing found.
    Leaflet | Map data © OpenStreetMap contributors, CC-BY-SA, Imagery © Mapbox

    Stručný popis problému

    1
    1

    V případě, že chcete, aby se fotografie pořízena oznamovatelem zobrazila veřejně, nechte zaškrtnutý zaškrtávací box u fotografie